Umundurowanie i wyposażenie w korpusie oficerów i podoficerów

Sposób noszenia wyposażenia oficera

 

Kabura do pistoletu VIS wz.35 ze smyczą

Bardzo charakterystyczny element wyposażenia  polskiego podoficera i oficera. Prezentowana Kabura jest produkcji       p. Arkadiusza Miączyńskiego w Mławy. Jak brzmi jego reklama jest to " Dobra Polska Robota" Do kabury dołączony jest wycior własnej produkcji ( titek company) , który czasem zdarza sie kupić na aukcjach internetowych oraz smycz. Smycz jak i kabura produkcji mławskiej. Koszt kabury ze smyczą bez wycioru ok. 230 zł.

       kabura przd  kabura ty

 

 

fot. Kabura autora wraz ze smyczą.

 

 

 

 Pistolet VIS wz. 35

 Pistolet legenda, której opisywać tu nie musze i jak to bywa z legendami nie wszystko jest tam prawdą. Czesto w kaburach podoficerów i oficerów znajdowały siępistolety  FN, Naganty oraz inne zakupywane prywatnie przez kadrę zawodową.

Jako ze jest to broń palna jej używanie uzależnione jest od posiadania na jej posiadanie. Nimniej jednak można sie tez zadowolić replikami w następujacej postacji. Ja posiadam odlew pistoletu VIS wykonany z PCV  przez fabryka Broni w Radomiu. Po dorobieniu zaczepu oraz wywierceniu otworu w lufie wyglada juz to inaczej. Ponadto mozna dostac na rynku odlewy aluminiowe oraz są tacy co przerabiają Colta 1911 ASG do wersji VIS wz 35 poprzez dołożenie okladek i kilka innych zmian.

Ostatnio na forum

Brak postów do publikacji.Współpracują z nami

Losowe zdjęcie

Facebook

Husaria przed pałac