Błąd
  • JFile::kopiowanie: Nie można odnaleźć lub wczytać pliku: $http://i41.tinypic.com/vevxop.jpg
  • JFile::kopiowanie: Nie można odnaleźć lub wczytać pliku: $http://i41.tinypic.com/vevxop.jpg
  • JFile::kopiowanie: Nie można odnaleźć lub wczytać pliku: $http://i44.tinypic.com/m7euxi.jpg
  • JFile::kopiowanie: Nie można odnaleźć lub wczytać pliku: $http://i44.tinypic.com/m7euxi.jpg

Witamy, Gościu
Nazwa użytkownika Hasło: Zapamiętaj mnie

Elektronika strzelajaca
(1 przeglądających) (1) Gość

TEMAT: Elektronika strzelajaca

Odp: Elektronika strzelajaca 5 lata, 4 mies. temu #19

Podejrzewam, ze ciezko by bylo, bo chyba nic odkrywczego nie ma tutaj. Chociaz kiedys moze sprobuje. Fajnie by bylo jednak inzyniera obronic z wlasnego rozwiazania technologicznego

A czy bedzie sie sprzedawac, to tez zobaczymy: poki co, na rynku naszogrupowym cos moze zdzialam. Najpierw niech sie zwroci aby: kupilem wczoraj laminator do plytek, musze zadobyc porzadna lutownice ktora tez tania nie bedzie. Jak bede wychodzic na +10% z kosztow, bede mega zadowolony, bo niefajnie jest siedziec w domu, wdychac kupe kalafonii i nie miec nic z tego (no oprocz dumy i uscisku dloni prezesa )
  • Kuba
  • Szeregowy
  • Oklaski: 5
Kuba
gg:4546333
Ostatnio zmieniany: 5 lata, 4 mies. temu przez Kuba.

Odp: Elektronika strzelajaca 5 lata, 3 mies. temu #20

Podejrzewam, że tu kupa światłych ludzi wchodzi na forum wiec mam taka oto prośbe(oczywiscie jak wszyscy dojdą do siebie po Jedlinie).

Czy ktoś mógłby spróbować w miare dokladnie ustalic jaka szybkostrzelność miała 30-stka?? Czytając sobie gdzieś po różnych stronach w internecie i zdania są podzielone od ~450 do ~550 na minutę.

Te trzy sztuki które robię teraz: płytki są gotowe, czeka wiercenie i lutowanie. Komplety elementów mam już w domu, zarobiłem przełączniki do spustu i przeładowywania (tak sie zaciąłem przy tym, że myślałem, że bez amputacji kciuka sie nie obejdzie )

Do 5 maja prawdopodobnie, wszystkie 3 będą skończone
  • Kuba
  • Szeregowy
Kuba
Ostatnio zmieniany: 5 lata, 3 mies. temu przez Kuba.

Odp: Elektronika strzelajaca 5 lata, 3 mies. temu #21

a ja znowu czytałem o szybkostrzelnosci teoretyczjen 500-600 strzalów na min
  • albercik
  • Szeregowy
  • Oklaski: -1

Odp: Elektronika strzelajaca 5 lata, 3 mies. temu #22

wg wikipedii szybkostrzelność teoretyczna to 500strzałów na minutę, a pojemność taśmy parcianej to 330 sztuk naboi. Ustaw 330 tyle co na pojemność taśmy-będzie dobrze!!
  • Zetor
  • Szeregowy
  • Oklaski: 4
"Prawda to od wieków znana strzelec w dupie ma ułana!"

Odp: Elektronika strzelajaca 5 lata, 3 mies. temu #23

Nie mam jakoś dużo czasu, więc streszczę mój komunikat do minimum. Dzis w godzinach 10.00-18.40 powstało w oparach kalafonii w moim pieknym pokoju coś takiego jak na zdjęciach. Brakuje jeszcze procesorów włożonych w podstawki, bo nie chce mi sie już dzisiaj. Jutro dla sportu postaram się to zrobić, programuję wszystkie tak samo: na taśmę 330 sztuk i szybkostrzelność 500/min (120ms na cykl). Brakuje też obudów, na które kątownik już zakupiłem i które też prawdopodobnie zmaterializują się w ciągu najbliższych dni

Pozdrowienia z (prawie) słonecznego Ciechanowa
  • Kuba
  • Szeregowy
Kuba

Odp: Elektronika strzelajaca 5 lata, 3 mies. temu #24

Jako że trzy sztuki poszły już ode mnie, chciałbym poinformować, że miałem dziś sen w którym ktoś zapytał mnie: a dlaczego nie przerwanie od zmiany stanu pinu??

A no wlaśnie, dobre pytanie. Dziś rano, napisałem nowszą wersję oprogramowania. Wykorzystuje ona trochę inny mechanizm rozpoznawania wciśnięcia przycisku. Dzięki temu, ze zmiennego czasu rozpoznania wciśnięcia (od ok 8 do 16 milisekund), otrzymałem stały czas, równy około 8 milisekund. W jednym słowie: będzie szybciej reagować, a czas reakcji nie będzie uzależniony od fizycznego momentu wciśnięcia przycisku.

Drugim pozytywem jest to, że cały kod stał się wydajniejszy: na jednym cyklu strzału oszczędzam około 50 mikrosekund (0,00005 sekundy) czasu obliczeniowego. To dosyć abstrakcyjny czas, ale skoro ma być dokładnie 330 w czasie 39,6 to cały czas dążę do tego.

Przeprogramowanie układów nie będzie trwało więcej niż 20 minut, więc jeśli ktoś ma ochotę na nowe oprogramowanie, to bardzo proszę: wsparcie serwisowe deklarowałem na ~2lata, a upgrade oprogramowania też się do tego zalicza. Proszę tylko o kontakt, na pewno się dogadamy odnośnie czasu i miejsca aktualizacji

EDIT: To że napisałem coś nowego, nie znaczy że te stare jest do bani. Znaczy tyle że jest trochę gorsze, więc jeśli pasuje Wam tak jak jest, to po prostu nowsze oprogramowanie zostawię sobię na ewentualną przyszłą produkcję
  • Kuba
  • Szeregowy
Kuba
Ostatnio zmieniany: 5 lata, 3 mies. temu przez Kuba.
Wygenerowano w 4.84 sekundy

Ostatnio na forum

Współpracują z nami

Losowe zdjęcie

Facebook

Husaria przed pałac