Witamy, Gościu
Nazwa użytkownika Hasło: Zapamiętaj mnie

Elektronika strzelajaca
(1 przeglądających) (1) Gość

TEMAT: Elektronika strzelajaca

Odp: Elektronika strzelajaca 5 lata, 2 mies. temu #13

Zeby nikt nie powiedzial ze projekt jest nierozwojowy, to pragne poinformowac, ze wciaz ze Zbyszkiem wymyslamy kolejne wariacje na temat elektroniki. Wczoraj zostal rzucony nastepujacy pomysl: czmu by nie zrealizowac ograniczenia ilosci strzalow do pojemnosci magazynka?? Bardzo by to po bozemu bylo i w ogole, w zwiazku z czyms siedzac wczoraj do 1 w nocy takowa opcje zrealizowalem.

Programuje na procku pojemnosc magazynka. Strzelam tyle a tyle razy, i nie wiedziec czemu, nie mozna strzelac dalej Potem zmieniam sobie magazynek, przeladowywuje i (tadam) mozna dalej nap*****lac(tyle ze Darek sie denerwuje, ze podsylam mu juz 8 wersje plytki, ktora zmienia sie co dwie godziny). Ta opcja wymaga wyprowadzenia jednego jumpera wiecej(bedzie lezec jeden na drugim). Do niego podlaczam przycisk ktory po wcisnieciu(w dowolnej chwili, nie koniecznie po wystrzelaniu zapasu ammo) uaktywnia nowy pelny magazynek. Zamiast przycisku, moge dac rowniez zworke w ta miejscie i wtedy moge byc jak Johny Rambo i strzelac poki gaz w butlach sie nie skonczy. Wszystkie zworki i przyciski dostajecie w komplecie, mozna sobie zmieniac do woli jedno na drugie i z powrotem.

Nie jestem w stanie zrobic regulacji ilosci strzalow na potencjometrze, chyba ze ktos potrafi wykonac nim obrot o 0.25 stopnia Musialbym zaladowac precyzyjny potencjometr wieloobrotowy, zeby dzialalo to jak trzeba, ale wtedy rozmiar plytki+50% i ogolnie bleee. Na kompie programuje dokladnie 20 i jest dokladnie 20, albo dokladnie 330 i mam dokladnie 330.

Byl tez pomysl wczoraj na zabezpieczenie przed przegrzaniem. Tez do zrobienia: prosta sprawa: termistor + rezystor na dzielnik, ale wymagaloby to potezniejszych eksperymentow na czulosc takiego modulu, bo przykro byloby na Mlawie, zeby ckm sie zablokowal na 30 minut bo mu za cieplo i schlodzic sie nie moze. W zwiazku z tym, takie bajery moze odloze sobie na jakas przyszla wersja rozwojowa

No i to tyle z nowosci na razie. Jak ktos ma jeszcze jakies ciekawe pomysly, to piszcie, tyle ze w miare szybko bo sie Darek na serio zdenerwuje, jak sie okaze ze wydrukowal, a jest do wyrzucenia, bo projekt plytki jest nie halo. Teraz wersja z potencjometrem wykorzystuje juz wszystkie wyprowadzenia procesora, wersja bez, ma jedno wyprowadzenie wolne.

Pozdrowka prosto z termodynamiki
  • Kuba
  • Szeregowy
  • Oklaski: 5
Kuba
gg:4546333

Odp: Elektronika strzelajaca 5 lata, 2 mies. temu #14

Brzydko to ta pisac posty jeden pod drugim, ale zbliza sie 20 kwiecien, a do tego dnia chcialbym chyba zmontowac tresc mojego zamowienia do elektronicznego.
Na ta chwile kupuje 4 komplety gratow i wedruja one kolejno (jak juz uda mi sie to do kupy zlozyc) do:
1. Pawla Serwana
2. Marcina Dominiaka
3. i 4. Zbyszka Ruszkowskiego ktory koordynuje chyba ta cala mlawska domorosla produkcje.
Z kazdym sie jeszcze bede kontaktowal osobiscie, celem zasiegniecia wiadomosci jak dlugie kable do przyciskow mam zarabiac i innymi pierdolami takimi jak ilosci nabojow w serii, zekresy regulacji etc

Jesli jeszcze jakies watpliwosci, pytania, czy cos by bylo: prosze walic drzwiami i oknami, w miare mozliwosci bede poratowywac
  • Kuba
  • Szeregowy
Kuba

Odp: Elektronika strzelajaca 5 lata, 2 mies. temu #15

Jeżeli nie mieści się to całe ustrojstwo w bronku to ją odpadam.
  • Ścibor
  • Szeregowy
  • Oklaski: 3

Odp: Elektronika strzelajaca 5 lata, 2 mies. temu #16

Ok. Na razie wiec robie 3 komplety. Elektronika jako taka do Bronisława wejść powinna. Rzeczy ktorych pewien nie jestem to komora i cewka. Reszte gratow na pewno da sie kupic w rozmiarach rkmowych
  • Kuba
  • Szeregowy
Kuba

Odp: Elektronika strzelajaca 5 lata, 2 mies. temu #17

Tak sobie coraz bardziej mysle na temat miniaturyzacji:
Najmniejsze sensowne (prawdopodobnie bedą dzialac) zawory znalazłem na ebayu w takiej oto postaci.
Wymiary bez problemu można wyczytać w aukcji. Problemem jest przejscie z gwintów npt na nasze(ale byc moze tez sie da cos wykombinowac).
Dalej: nie wiem jak bardzo zmaksymalizowac cewke bede mogl. Na dosyc male wygladaja te stosowane w chinskich skuterach. Byc moze istnieja jakies mniejsze, ale nie wiem gdzie moglyby byc stosowane. Szukajcie więc, bo ja sam cewki nie nawinę, przykro mi
Swiecy nie zmniejsze niestety.
Komora spalania ma wymiary ~45x49mm, z pewnoscia bede w stanie ja zmniejszy do walca 45. Dalej byc moze przeprowadze analize wytrzymalosciowa i sprawdze o ile mozna ja zmniejszyc bez straty bezpieczenstwa.
Wymyslilem tez ze lepsze niz teraz stosowane, beda tzw. przelaczniki krancowe takie jak tutejsze. Na pewno wytrzymaja wiecej i silniej

I to by bylo na tyle. Cos czuje ze za plus minus pol roku, bedziemy gazowac ViSy )

Pozdrówka z wytrzymałki
  • Kuba
  • Szeregowy
Kuba
Ostatnio zmieniany: 5 lata, 2 mies. temu przez Kuba.

Odp: Elektronika strzelajaca 5 lata, 2 mies. temu #18

Kubuś ja myślę że musisz jak najszybciej opatentować swój wynalazek bo to może być hit sprzedażowy
  • peter
  • Szeregowy
  • Oklaski: 3
Wygenerowano w 0.27 sekundy

Ostatnio na forum

Współpracują z nami

Losowe zdjęcie

Facebook

Husaria przed pałac