SRH 79 p. p.

Wiwat 3 Maj

 

 

 

 

 

 

 

 

Delegacja naszego Stowarzyszenia składa kwiaty pod pomnikem POW
w Ciechanowie.

 

Czytaj więcej...

Dla pamięci o "Wyklętych"

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Przed nami  1 marca - Narodowy Dzien Pamięci Żołnierzy Wyklętych.

Tego dnia w Ciechanowie o godz. 17.00 nasi członkowie staną pod tablicą pamiątkową na budynku byłego Powiatowego Urzędu Bezpieczeństwa Publicznego a następnie o godz. 19.00 pod byłą siedzibą PUBP w Mławie. 

Czytaj więcej...

Pamięć o powstańcach styczniowych 1863r.

 

 

     

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 Tak jak zapowiadałem w poprzednim artykule, wybrałem sią na groby powstańnców aby uczcić pamięć o tym ważnym wydarzeniu.
Ponizej zamieszczam fotorelacje z  weekendowej wyprawy po miejscach zwiazanych z Powstaniem 1863r. z kolegą Pawłem i synem Maciejem. Byliśmy w Ciechanowie, Lekowie, Sulerzyżu i Rydzewie.

Następnego dnia także uczestniczyłem w obchodach Powstania w Ciechanowie.

Czytaj więcej...

Pogrzeb mjr Zygmunta Szendzielarza " Łupaszki"

 

  W dniu 24 kwietnia na uroczystościach pogrzebowych obecna była i nasza delegacja.

 Prezydent RP Andrzej DUDA wówczas powiedział "..65 lat, by przywrócić godność. Ale przywrócić godność nie panu majorowi Zygmuntowi Szendzielarzowi „Łupaszce”, dziś pułkownikowi. Pan pułkownik tę godność zawsze miał, nigdy jej nie utracił, a przez bohaterską śmierć i cierpienie dla Ojczyzny, ma godność na wieki. Tak on, jak i jego polegli towarzysze broni.

 

Czytaj więcej...

11 Listopada - Święto Niepodległości Narodowej

Dnia 11.11.2015 w Mławie odbyły się uroczystości upamiętniające odzyskanie przez Polskę niepodległości. Ceremonia odbyła się Pod pomnikiem Józefa Piłsudskiego, aby świętować kolejne urodziny Niepodległej Polski, przybyło liczne grono tutejszych mieszkańców. O godzinie 11:30 nastąpiło uroczyste wciągniecie flagi państwowej na maszt przez członków SRH 79. p.p. i uroczysta zmiana warty przy pomniku. Warte wystawili funkcjonariusze KPP w Mławie, PSP w Mławie oraz SRH 79 pp.

Czytaj więcej...

Sztandar 79 pułku piechoty powrócił.....

  W dniu 11 grudnia w Instytucje Polskim i Muzeum im. gen. Sikorskiego w Londynie nastąpiło oczekiwane od kilku miesiecy przekazanie repliki sztandaru 79 pułku piechoty strzelców słonimskich im. Hetmana Lwa Sapiehy. W ramach dokonanych uzgodnień dotyczacych powrotu sztandaru do kraju, sztandar po dorobieniu brakujacego dolnego drzewca znajdzie swe miejsce w eksozycji nt. Bitwy pod Mławą 1939r. w Muzeum Ziemi Zawkrzeńskiej w Mławie. Od dnia 12 grudnia znak 79 pułku piechoty jest już na polskiej ziemi. W tym miejscu bragnę powiedzieć kilka słów o tym sztandarze.

Czytaj więcej...

Ostatnio na forumWspółpracują z nami

Losowe zdjęcie

Facebook

Husaria przed pałac